Kursy Vedic Art

Veda to wiedza – starożytna uniwersalna prawda o człowieku, świecie i wszechświecie, naturze i życiu
Art to sztuka

Vedic Art to technika rozwoju osobistego poprzez malowanie – spontaniczne, intuicyjne, bez oceniania efektów, bez oceniania siebie – malowanie otwartym sercem, sztuka w zgodzie z ludzką naturą. Vedic Art nie uczy malować lecz przypomina jak malować, jak bawić się kolorem i kształtem niczym małe dziecko wolne i nieograniczone jeszcze „dorosłymi” rozumowymi czy też wpojonymi nam ocenami: nie potrafię, nie mam talentu… tu KAŻDY potrafi malować a talenty czekają tylko byśmy je w sobie odkryli :)

Jest to metoda opracowana przez szwedzkiego malarza Curta Kallmana dla wszystkich tych, którzy chcieliby poznać samych siebie, poznać i oswoić ciemne i jasne strony swojej natury, dotrzeć do miejsca wewnętrznego twórczego potencjału i doświadczyć nieograniczonej wolności i radości tworzenia nie tylko na płótnie ale też tworzenia własnego życia. Vedic Art rozwija kreatywność w każdej dziedzinie życia.

Dla kogo jest ta metoda?
Dla wszystkich, którzy chcą malować, dla zainteresowanych rozwojem osobistym i duchowym, dla ludzi otwartych na nowe doświadczenia, ale przede wszystkim dla tych, którzy utknęli na jakimś etapie życia, są zmęczeni pracą, wypaleni, znudzeni, dla wszystkich, którzy potrzebują inspiracji, pomysłów na zmiany, dla ludzi nieśmiałych i wycofanych, zbyt krytycznych w stosunku do siebie, dla wszystkich, którym brakuje akceptacji i miłości, bo tu nauczą się nie oceniać, nie analizować, ufać intuicji, patrzeć sercem i widzieć piękno, harmonię i miłość w sobie i świecie.
Warsztaty Vedic Art trwają 5 dni lub dwa weekendy (30 godzin) i jest to szczegółowo opracowany program obejmujący mini-wykłady, konkretne ćwiczenia, rozmowy (w razie potrzeby). Podczas tego programu poznasz 17 zasad wedyjskich i nauczysz się stosować je w praktyce czyli w malarstwie (a z czasem i w życiu).
To najlepszy prezent dla samego siebie, to nie tylko odpoczynek od codzienności, po tym doświadczeniu Twoja codzienność będzie inna i z pewnością bardziej kolorowa :)

„Rozwinęliśmy swoje umysły zapominając o rozwoju serca. A przecież brak serca to brak miłości nie tylko dla innych, ale przede wszystkim dla nas samych. Przebudzenie serca daje nam wolność, radość i poczucie bezpieczeństwa. Tylko tak możemy odnaleźć swoją własną, wolną od porównań, indywidualną drogę. W przestrzeni serca wiemy, co mamy myśleć, mówić i robić gdyż tylko dzięki sercu wiemy, co jest dla nas najlepsze.”

Curt Kallman
Twórca Vedic Art

Zdjęcia z warsztatów Vedic Art w Osieczku i w Grójcu (Polska)

ZAPRASZAMY!
:)

Translate »