Negocjacje

Mówią wieki – czyli krótkie rozmowy z zabytkami cz.3

– No to opowiedz o tych „nowych”, kto będzie naszym nowym oficjalnym bogiem w tej części świata? – pytam mojego aniołka pojąc go wedle życzenia klejem.
– Już jest, to już się stało, tylko jeszcze oficjalnie nie odpuściliśmy, bo negocjacje nie zakończone, ale wyznawców już nam zabrali, nie tylko tu lecz na całym świecie!
– Ale kto???
– Imion nie mogę jeszcze zdradzić, ale powiem ci, że nie chodzi tym razem ani o kult przyrody ani miłość bliźniego ani o przykazania, tylko o technologię. To jest kult nauki, a wyznawcy wierzą w naukę i technologię, a żeby udowodnić swoją wiarę składają w ofierze swoje ciała.
– Heee? Jak to w ofierze ciała składają?


– No robią ze swoimi ciałami wszystko, co powiedzą kapłani nauki, czyli łykają szkodliwe tabletki, wszczepiają sobie chemikalia, a niedługo zaczną sobie wszczepiać nadajnik łączące ludzi z technologią na bieżąco. To dopiero będzie jazda!
– Niedowiary…
– Tak będzie, zobaczysz, całkiem niedługo. Grunt jest już przygotowany – chodzicie przecież wszędzie z tą swoją technologią, macie telefony niemalże przyrośnięte do ręki. To będzie duże ułatwienie dla większości z was, nie musieć go ciągle trzymać w ręce tylko mieć w środku w głowie.
– No nie wiem… czy nie za dużo alkoholu dodałam do tego kleju, bo pojechałeś teraz grubo.
– Nie widzisz tego, bo nadal patrzysz ze swojej ograniczonej czasowo perspektywy.
– Okej, przyjmijmy, że masz rację. A co na to twój Szef i wszyscy inni starzy Bogowie? Jak te negocjacje wyglądają?
– Tak jak poprzednie – długo, powoli i pewnie tak jak poprzednio my pozwoliliśmy starym zachować część ich wierzeń i obyczajów, wchłonęliśmy je, tak pewnie oni teraz pozwolą nam, ale oczywiście na swoich warunkach.
– A co po śmierci? Tam technologią raczej nie sięga…
– Oj zdziwiłabyś się! Wyznawcy Odyna i innych dawnych bogów, umierając oddawali ciało ziemi (przez pochówek), słońcu (przez ogień) albo wodzie, ale ich dusze były wolne. Nasi wyznawcy po śmierci oddają dusze nam a my umieszczamy je w niebie lub piekle. Nowi bogowie nie pozwolą wam nawet umrzeć, zatem zawładną nie tylko duszami ale i ciałami! Sprytne co nie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Translate »